OPPO Find X9s 5G Dual SIM 12GB/512GB Sunset Orange – Global Version
Out of stock
- FREE SHIPPING
- Dispatch in 1 to 2 Business Day
- Condition: BRAND NEW (SEALED PACK)
- 12 Months Australian Warranty

Your Hasselblad Travel Companion
A compact flagship smartphone designed to capture every journey with professional-grade imaging and performance.
Vibrant Refreshed Design
A sleek and modern design that blends premium aesthetics with a comfortable in-hand feel.
50MP Ultra-Clear Triple Camera
Capture detailed and vibrant photos with a powerful triple camera system tuned for clarity and precision.
4K 60fps Dolby Vision Recording
Record cinematic-quality videos with enhanced color, contrast, and dynamic range.
7025mAh Ultra Large Battery
Enjoy long-lasting usage with a high-capacity battery built for all-day performance.
Trinity Engine × Dimensity 9500s
Experience powerful performance and smooth multitasking with next-generation processing.
ColorOS 16: Smart & Smooth
An optimized operating system delivering fluid animations, smart features, and seamless usability.
| Size and Weight | Height about 156.98mmWidth about 72.31mmThickness about 8.7mm Weight |
| Storage | RAM and ROM Capacities 12GB+512GBRAM Type LPDDR5XROM Specifications UFS 4.0 Phone Storage Card USB OTG |
| Display | Size 6.59 inchesResolution 2760 × 1256Refresh Rate 120Hz Panel |
| Camera | Rear 50MP + 50MP + 50MPFront 32MP |
| Chips | SoC MediaTek Dimensity 9300+CPU Octa-coreGPU Immortalis-G720 |
| Battery | Capacity 5000mAhCharging 80W |
| Connectivity | Network 5GWLAN Wi-FiBluetooth Supported USB |
| Sensors | Fingerprint In-displayAccelerometer SupportedGyroscope Supported Proximity Compass |
| Operating System | ColorOS Android |
| In the Box | Phone Charger USB Cable SIM Ejector Tool Protective Case Quick Guide |
| WiFi Calling | (regional) depends of result |
| NFC | YES |
| MMS | (regional) depends of result |
| 5G | 5G Connectivity Will vary based on local operator capabilities |
Customer Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
WHY BUY FROM US?
EXPRESS SHIPPING
We use express shipping for ship across Australia.
VERIFIED REVIEWS
Trustpilot & Google Verified Reviews
TOP-NOTCH SUPPORT
Have a question? Get in touch with our representatives.
SECURE PAYMENTS
Pay online with confidence and trust.
AUSTRALIAN COMPANY
Australian Based Company

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.